18 - 01 - 2021

Strona główna

I miejsce dla UKS "SPRINT" Ulan-Majorat

I miejsce dla UKS "SPRINT" Ulan-Majorat

28.03.2018

W dniach 23-25 marca 2018 r. zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „SPRINT” Ulan-Majorat uczestniczyły w XIII Ogólnopolskim Turnieju  Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt – IV Memoriale Romualda Szajdziuka pod patronatem Przyjaciół Piłki Ręcznej w Łukowie.
Rewelacyjnie zaprezentowały się  dziewczęta klas VI-tych zwyciężając w Turnieju.  
W fazie grupowej - eliminacyjnej  pokonały: UKS „Olimpia” Końskie 14:8, MKS Lublin  13:5 ulegając jedynie KPR „ROKIS” Radzymin 6 : 11 i zajęły drugie miejsce w grupie. W ćwierćfinale nasze zawodniczki pokonały dziewczęta z KMKS Kraśnik wynikiem 11 : 10. W półfinale ponownie spotkały się z drużyną z fazy grupowej – MKS Lublin. I tym razem lepszą drużyną okazała się drużyna z Ulana zwyciężając 13 : 11.
W Finale zawodniczki „Sprintu” spotkały się z drużyną KPR "ROKIS" Radzymin, z drużyną z którą w fazie grupowej przeżyły gorycz porażki. Mecz finałowy wyglądał jednak inaczej. Nasze zawodniczki nie zadowoliły się zapewnionym już srebrnym medalem po zwycięstwie w półfinale. Bardzo zmotywowane i skoncentrowane podjęły walkę o I miejsce w turnieju od pierwszej minuty meczu. Cały mecz był widowiskiem bardzo wyrównanym. Można powiedzieć, że oba zespoły godne występu w finale imprezy. W ostatnich sekundach meczu przy stanie 9 : 8 dla UKS „Sprint” Ulan-Majorat sędzia dyktuje rzut karny dla drużyny z Radzymina. Tyle wysiłku i za chwilę wszystko od nowa ? Tak pomyślało z pewnością wiele osób. Jednak również i tym razem nasza bramkarka – filar zespołu „Sprintu” Dominika Ostrzyżek spisała się rewelacyjnie: broni rzut z 7 metra. UKS „Sprint” Ulan-Majorat zwycięża. I miejsce w Turnieju.

W turnieju dziewcząt w kategorii rocznik 2005 / VI klasa / uczestniczyło osiem zespołów z 3 województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.  
Najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii 2005 została zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego "SPRINT" Marta Kurowska. W najlepszej siódemce znalazła sie ponadto Marta Białucha. Najlepszą zawodniczką drużyny uznano Katarzynę Lipińską.

kl6

Drużyna wystąpiła w składzie:
Od lewej stoją: Marta Kurowska, Patrycja Grodzicka, Karolina Śpiewak, Marta Białucha, Wiktoria Tchórzewska, Ewelina Świeszkowska,
W siadzie: Emilia Niebrzegowska, Łucja Paćko, Dominika Ostrzyżek, Katarzyna Lipińska, Julia Mazurek, Natalia Karczewska

W turnieju piłki ręcznej po raz pierwszy uczestniczyły najmłodsze zawodniczki UKS „Sprint” Ulan-Majorat / rocznik 2007 i mł. /. Były to dla nich pierwsze mecze w życiu na obcej, pełnowymiarowej hali z tak wymagającymi przeciwniczkami / objętymi już szkoleniem piłki ręcznej w ramach klasy sportowej /. Trenowane przez Pana Jarosława Mazurka dziewczęta walczyły bardzo ambitnie. W każdym kolejnym meczu zdobywały coraz więcej bramek. Na razie bez zwycięstw ale z coraz większym doświadczeniem boiskowym. Już niedługo przed nimi kolejne mecze - Turniej w Ciechanowie. Trzymamy kciuki.

Wielkie brawa dla zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego „SPRINT” Ulan-Majorat

Komunikat końcowy

Sponsor
IX Międzynarodowego
XIX Ogólnopolskiego
Turnieju Piłki Ręcznej
w Ulanie-Majoracie

 

IXMiędzynarodowy
XIX Ogólnopolski
Turniej PR

część 1

część 2
część 3
zakończenie

VIII Międzynarodowy
XVIII Ogólnopolski
Turniej PR

 
część 1

 

część 2
 
część 3
 
część 4
zakończenie

 

VII Międzynarodowy
XVII Ogólnopolski
Turniej PR

 1min
część 1

 

część 2
 
część 3
część 4
71
zakończenie

Zwycięzcy Plebiscyty

TOP REGIONU 2013

Instytucje wspierające
GMINA ULAN-MAJORAT
STAROSTWO POWIATOWE
W RADZYNIU PODLASKIM

URZĄD MARSZAŁKOWSKI
WOJEWÓRZTWA LUBELSKIEGO

LUBELSKI ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ
FUNDACJA PKO BP
PGE DYSTRYBUCJA S.A.
LENARD GRZEGORZ "LEVET" GABINET WETERYNARYJNY
BANK SPÓŁDZIELCZY W RADZYNIU PODLASKIM O/ULAN
"EKOLIDER" JAROSŁAW WYGLĄDAŁA, GARWOLIN
"JANPOL" HURTOWNIA MIĘSNO SPOŻYWCZAJAROSŁAW WYGLĄDAŁA, GARWOLIN
"LANIER" PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE A.J KOWALSCY ULAN-MAJORAT
PRZEDSIĘBIORSTWO "ZEMAR" M. B. HORNOWSCY DOMASZEWNICA
DANONE POLSKA SP .Z.O.O. WARSZAWA
NESTLE WATERS POLSKA WARSZAWA
STACJA KONTROLI POJAZDÓW "IZDEBSCY S.C." ULAN DUŻY
"PETTRANS AUTOHANDEL TRANSPORT" ELŻBIETA I  LESZEK  BIAŁUCHA ULAN MAŁY
USŁUGI TRANSPORTOWE HENRYK NIEWĘGŁOWSKI, STOK
"MISTRANS" USŁUGI TRANSPORTOWE KRZYSZTOF I MATEUSZ BOGUSZ,  ULAN MAŁY
"AGATRANS" USŁUGI TRANSPORTOWE A. K. GROCHOWSCY, GĄSIORY
USŁUGI TRANSPORTOWE ANDRZEJ KOŃKA, ULAN MAŁY
"GRYF" SERWIS OPON JUSTYNA I JAROSŁAW CIEŚLAK, DOMASZEWNICA
 USŁUGI INWESTYCYJNE, PROJEKTOWANIE I NADZORY BUDOWLANE - MAREK JANISZEK, ŁUKÓW
"SOBOLEX" S.C. - URSZULA I DANIEL KRÓL, ULAN DUŻY
 
 "SIMENA" ZAKŁAD PRACY CHRONIONEJ, RADZYŃ PODLASKI
"ZIELANT" OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW, RADZYŃ PODLASKI
"DR GERARD" FABRYKA CIASTEK, RADZYŃ PODLASKI
"KULENTY" ZAKŁAD STOLARSKI, JACEK I ANDRZEJ KULENTY, GĄSIORY
"WODMAR" SŁAWOMIR KIEWEL, RADZYŃ PODLASKI
"VOBOS" PAWEŁ OLEJNICZAK, LUBLIN
"INVEST" JAROSŁAW CIOŁEK, STARA WRÓBLINA
"AZ-BUD" ANDRZEJ ZIENIUK, KOMARÓWKA PODLASKA
Webmaster